Některé zradilo zdraví, jiné alkohol. Strážníci pomáhali lidem, kteří leželi na zlínských ulicích

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Zlínští strážníci se v uplynulých dnech vydali na pomoc několika lidem, kteří se ocitli v nezáviděníhodné situaci. Zatímco některé potkaly akutní zdravotní obtíže, jiní se do horizontální polohy dostali po značném množství alkoholu. Nedávné události popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Minulý pátek zasahovala hlídka městské policie u autobusového nádraží, kde jednačtyřicetiletého muže potkaly náhlé zdravotní problémy. „Upadl na zem a prodělal pravděpodobně epileptický záchvat. Strážníci na místo přivolali zdravotnické záchranáře a až do jejich příjezdu monitorovali zdravotní stav indisponovaného muže, přičemž byli připraveni k poskytnutí první pomoci, pokud by se jeho zdravotní stav zhoršil,“ vyprávěl Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jen o necelé čtyři hodiny později prováděla jiná hlídka kontrolu na stejném místě. V přilehlém parku pak strážníci objevili muže, který nedokázal kontrolovat své chování. „Zjištění totožnosti devětatřicetiletého Zlíňana nepředstavovalo v tomto případě problém, protože je strážníkům dobře znám z bezpočtu předchozích incidentů. A že to tentokrát opět přehnal s bezuzdnou konzumací alkoholických nápojů, potvrdila hodnota na displeji analyzátoru alkoholu v dechu, který zobrazil téměř 3,8 promile,“ sdělil Janík. Po lékařském vyšetření muže převezli k vystřízlivění na kroměřížskou záchytku.

Ve stejném zařízení skončil i padesátiletý muž ze Vsetína, kterého hlídka nalezla v neděli hodinu a půl po půlnoci kde jinde, než opět na chladném perónu autobusového nádraží. „Muž, u nějž orientační vyšetření prokázalo přes 2,7 promile alkoholu v dechu, uvedl, že si nic nepamatuje, protože pije celou noc. Ano, jeho stav tomu bezezbytku odpovídal,“ dodává zástupce ředitele.

K ženě, která se uložila ke spánku přímo v centru krajského města, vyrážela městská policie v pondělí před polednem. „Strážníci v tomto případě zjistili, že se jedná o pětačtyřicetiletou ženu z okresu Zlín, která se pohybuje v komunitě zdejších sociálně nepřizpůsobených osob. Hodnota 2,4 promile alkoholu v dechu pak naznačila, že se dotyčná ani s příchodem nového týdne neodhodlala k nějaké významnější změně svého životního stylu. I v jejím případě tak následoval převoz do protialkoholní záchytné stanice,“ popsal Pavel Janík.

Alkohol sehrál negativní roli také v případě šestatřicetiletého muže z okresu Zlín, kterého strážníci nalezli ve večerních hodinách ležícího na chodníku u sadu Svobody. „Ačkoliv se jednalo o poznání trénovanějšího jedince, který i s hodnotou 3 promile dokázal plynně a celkem smysluplně komunikovat, neobešla se tato událost bez zásahu zdravotnických záchranářů. Muž si totiž stěžoval na bolest břicha, točení hlavy a silnou nevolnost. Jestli se jednalo o následky opilosti nebo o závažnější zdravotní problém bylo nutno zjistit až dalším odborným vyšetřením v krajské nemocnici,“ uzavřel Janík.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín