Obyvatele čeká klidnější bydlení

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Projíždí tudy tisíce aut denně, lidé si stěžují často na hluk. Již brzy si budou ale moci oddychnout, výstavba protihlukových stěn totiž začíná. Investice se pohybuje ve výši desítek milionů.

Ti, co bydlí na Rašínově třídě, si konečně odpočinou od hustého silničního provozu. Od dubna zde totiž začne výstavba protihlukových stěn, které by měly zajistit lidem klidnější bydlení. Doprava nebude nijak výrazně omezena, dojde pouze k dočasnému zúžení jízdních pruhů ve směru na Pardubice. Celkové stavební náklady se pohybují okolo 51 milionů korun. „Pro místní to tak konečně může být vyhlídka, že se v dohledné době nadměrné množství hluku z projíždějících aut na Hradubické sníží. Podle měření z roku 2016 tudy projede více než 30 tisíc aut, a to jen přes den, v noci je to něco přes čtyři tisíce. Tato čísla jsou skutečně vysoká a pro občany bydlící v této lokalitě to musí představovat nemalé komplikace,“ dodává za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.