Očkovací centrum v Dobřichovicích vzniklo bez podpory státu –  díky nadšení místních!

Ilustrační foto: pixabay

PRAHA-ZÁPAD – Jedenadvacáté očkovací centrum ve Středočeském kraji vzniklo v Dobřichovicích, kde se začalo očkovat tento týden v úterý. Přístupné není pouze pro místní, ale v rámci aktuálně daných věkových a profesních limitů pro všechny, kteří si toto místo přes registraci v centrálním systému vyberou.

Moderně opravená sokolovna se proměnila na místo očkování během čtyř týdnů. Co je pozoruhodné, že toto očkovací centrum vzniklo nezávisle na nemocnici a bez podpory státu, původně pouze z nadšení několika sokolů z Dobřichovic. Od sponzorů, radnice a přátel získali první milión korun, nakoupili stany a potřebný materiál. Zdravotníky najali na inzerát a zkontaktovali krajského koordinátora očkování, aby zajistili dodávky vakcíny. Celé centrum po právní stránce zaštítil místní zubař. Provoz nyní již také podpořil svazek obcí Region Dolní Berounka, o dalším příspěvku bude jednat i rada města Černošice.

Kdy, kde a jak

Centrum se nachází v sokolovně, sportovní hale Bios, kde je bezproblémové parkování, bezbariérový vstup, příjemné prostředí mimo nemocniční provoz, odborná péče, první pomoc, klidová zóna, a administrativní podpora. Otevřeno je od 8 do 20 hodin včetně soboty a neděle, kapacita je až 700 lidí denně. S registrací pomáhají seniorům často pomáhají obecní či městské úřady, například Dobřichovičtí mohou volat na 257 712 182 nebo 724 339 732.

Bude i testovací centrum

Ambicí nového očkovacího centra je naočkovat v průběhu roku až 70 tisíc lidí. Vše ale záleží na dodávce a množství vakcín. Kromě očkovacího centra se v areálu Sokol Dobřichovice již brzy také otevře testovací centrum na antigenní testy. Testování bude probíhat od 29. března, rezervační systém www.dobrichovicetestovani.cz začne fungovat od 25.3.2021. Na test ale bude možné přijít i bez objednání a na volné místo počkat.

Aktuality z dobřichovického očkovacího centra

VIDEO