Po hendikepovaném seniorovi několik hodin pátrali policisté, hasiči i vojáci

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JINDŘICHOHRADECKO – Jihočeští policisté mají za sebou další pátrací akci. V pondělí ve večerních hodinách totiž pátrali po hendikepovaném seniorovi, který se nevrátil domů. Akce trvala přes tři hodiny a měla šťastný konec.

Informace o pohřešovaném dvaasedmdesátiletém muži předala policii nevlastní matka. Hledat se ho vypravila sama, ale bez úspěšně. Nalézt se jej nepodařilo ani hlídce suchdolských policistů. „Proto byla rychle zorganizována pátrací akce, do které byli nasazeni policisté ze Suchdola nad Lužnicí a Třeboně, profesionální hasiči z Třeboně, dobrovolní hasiči ze Suchdola nad Lužnicí, Rapšachu a Majdaleny i vojáci Armády České republiky,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do pátrání se dobrovolně zapojili i občané z obce, ze které pohřešovaný senior pochází. Informována byla také rakouská policie. Ve čtvrt na deset se k policistům dostala informace, že hledaný muž byl naposledy spatřen přibližně ve čtyři hodiny odpoledne v lesním porostu u tamní hájovny. Nasazen byl tedy i policejní psovod se psem Gaunerem.

„Na místě psovod posvítil do lesa, neboť chtěl použít policejního psa k vyhledání pachové stopy pohřešovaného. Ještě před nasazením čtyřnohého pomocníka však spatřil ve tmě v lesním porostu siluetu člověka. Tuto osvítil a k postavě se přiblížil. Vzápětí zjistil, že se jedná o pohřešovaného muže, který byl opřený o strom poblíž lesní cesty,“ popsala policejní mluvčí.

Prokřehlý a podchlazený hendikepovaný senior byl úspěšně vypátrán. Na místo se dostavili záchranáři ze Suchdola nad Lužnicí, která neshledala u vypátraného muže žádné zranění a proto byl převezen do místa svého bydliště.