Pro obyvatelé Chanova se budou stavět nové byty

Název - Jednání k projektu výstavby modulového objektu v lokalitě sídliště Chanov; Zdroj - město Most
Název - Jednání k projektu výstavby modulového objektu v lokalitě sídliště Chanov; Zdroj - město Most

MOST – Ještě letos se začne stavět modulové bydlení v Chanově. Tento ekonomicky výhodný projekt představilo město Most. Jedná se o výstavbu jednoho modulového domu s osmnácti bytovými jednotkami. 

Ve středu desátého března 2021 byl projednán projekt modulového bydlení na sídlišti v Chanově. Ve velké zasedací místnosti na mosteckém magistrátu se kvůli epidemiologické situaci sešli zástupci zastupitelských klubů, vedení města a dva občané sídliště. Projekt je hotový, takže stavět se začne ještě letos. 

,,Jedná se o záměr výstavby jednoho modulového domu s celkem osmnácti bytovými jednotkami. Devět bytů bude mít k dispozici 3+kk o rozloze necelých šedesát metrů čtverečních a devět 2+kk o rozloze čtyřiačtyřicet metrů čtverečních. Každý byt bude vybaven samostatnými měřiči spotřeby vody a energií. Nikdo tedy nebude na nikoho doplácet, každý si zaplatí vlastní spotřebu,“ informovala tisková mluvčí Mostu Klára Vydrová. 

Náklady na realizaci by měly být kolem pětadvaceti milionů korun a to včetně základové desky, inženýrských sítí a vybavení. Investici město Most uhradí ze svého rozpočtu.