Prostějovský kulturák se proměnil na očkovací centrum

v Prostějově se má očkovat až 500 lidí denně

PROSTĚJOV – Prostějov má nové očkovací centrum. Vzniklo v budově Společenského domu v Komenského ulici. Denně by zde mělo podstoupit očkování na pět stovek občanů.

Společenský dům tak nahradí dosavadní kapacity v nemocnici. První dávka vakcíny zde byla aplikována ve středu. „Průběh očkování a objem dodávek vakcíny v dalších dnech a týdnech ukážou, jestli a jak bude třeba kapacitu stávajících očkovacích míst v nemocnicích v rámci Olomouckého kraje dále navyšovat. Jednání o navýšení kapacity, popřípadě přemístění očkovacího centra, v současné době probíhají v Přerově a v případě potřeby jsou k podobným jednáním připraveny i další nemocnice. Pokud by v blízké budoucnosti byl skutečně dostatek vakcíny, na Jesenicku by mohlo nové očkovací místo vzniknout také v Sanatoriu Edel ve Zlatých Horách,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prostorové kapacity očkovacího centra v prostějovské nemocnici dosáhly svého maxima, více než 200 osob denně by zde už nezvládli naočkovat. „Proto jsme se ve spolupráci s městem Prostějovem pustili do vybudování tohoto vakcinačního centra ve Společenském domě,“ uvedl předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční MUDr. Jiří Ševčík.

Nemocnice AGEL Prostějov zajišťuje pro provoz centra zdravotnický personál. Denně bude v centru potřeba až pět lékařů a pět sester, očkovat se může až v pěti boxech zároveň.

„Na plynulém provozu se podílí manažerka provozu, hostesky a administrátoři. Důležité bylo také zajistit IT podporu, počítačovou síť, počítače, tiskárny, vytvořit speciální vyvolávací systém, nastavit hygienicko – epidemiologický režim a další úkony,“ doplnila hlavní sestra prostějovské nemocnice Mgr. Marie Jouklová.

Lidé, kteří jsou k očkování již přihlášeni na původní místo do prostějovské nemocnice, budou o změně informováni emailem nebo SMS zprávou. Jejich registrace je stále platná, a to na původně vybraný termín, změní se pouze místo, kde vakcinaci podstoupí.