Šťastné návraty domů záchranáře vždy potěší

zdroj: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Začalo to jako v poslední době poměrně častý výjezd. Paní Ilona zavolala na 155 kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu jejího manžela Jana, který byl už několik dní covid pozitivní a léčil se doma.

Teploty neustupovaly a stupňovaly se i další zdravotní komplikace. Ten den ráno už se cítil natolik slabý, že se rozhodli přivolat pomoc záchranářů. „Milý a profesionální operátor k nám vyslal sanitku. Přišel muž, který mě uklidnil a i k manželovi se choval cestou do nemocnice velice profesionálně,“ napsala záchranářům paní Ilona v dopise, ve kterém upřímně děkuje všem zdravotníkům, kteří o jejího manžela pečovali. Pan Jan strávil v nemocnici devět dní. Na fotce, kterou poslal „svým“ záchranářům, už se usmívá a popíjí domácí čaj. „Byly to pro nás oba těžké chvíle, ale včera se manžel vrátil domů. Chtěla bych jim moc poděkovat za jejich práci,“ dodala paní Ilona. Milý dopis potěšil zejména záchranáře Miroslava Nevoránka a Martina Müllera, kteří pana Jana ošetřovali a převáželi ho na interní ambulanci Vojenské nemocnice. „Ať se vás již zdraví a úsměv drží, moc rádi jsme pomohli,“ vzkazují panu Janovi. A k přání pevného zdraví se se přidala celá Záchranná zdravotní služba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.