V Kroměříži vyroste nový útulek pro kočky

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská radnice hodlá v lokalitě na Čápce vybudovat nový kočičí útulek. Spolu s ním chce zřídit i skladovací halu, kde by se uložilo mobilní kluziště, mobilní pódium a další věci používané při sezónních akcích. Záměr už schválili kroměřížští radní.

Potřebné prostory vzniknou rekonstrukcí objektu na okraji stávajícího útulku pro psy, který do konce loňského roku využíval Divadelní spolek Kroměříž jako sklad. „Útulek pro kočky by měl mít kapacitu asi 60 zvířat. Počítá se i s venkovním výběhem, zázemím pro zaměstnance, technickou místností a skladem pro krmiva a pomůcky,“ popsal mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nyní odbor regionálního rozvoje pracuje na projektové dokumentaci pro stavební povolení. „Celková odhadovaná cena rekonstrukce objektu za účelem vybudování útulku pro kočky a skladovacích prostor se pohybuje kolem 4,7 milionu korun,“ doplnila vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová. S realizací se počítá v příštím roce.