VIDEO: Recidivista s páčidlem v ruce slyšel zvláštní hlasy. Nyní mu hrozí až osm let za mřížemi

Zdroj: Policie ČR

PRAHA 17.3.2021 – Muž se železným páčidlem v ruce a s alkoholem a drogami v těle putoval centrem Prahy. Najednou na něho začaly mluvit výlohy provozoven, což muže velmi rozčílilo a musel si to s nimi vyřídit jako pořádný chlapák. Způsobil škodu přesahující sto tisíc korun.

V polovině března, kolem desáté hodiny večerní, přijali policisté na linku 158 oznámení o muži, který neznámým předmětem rozbíjí výlohu v ulici Týnská v Praze 1,“ informoval dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. Když však přijely hlídky na místo, už se tam nikdo nenacházel. Od oznamovatele, se kterým se policisté spojili, získali detailní popis podezřelého, který okamžitě předali dalším hlídkám v terénu. Začalo společné pátrání.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky našli v ulici Rybná muže, který odpovídal popisu a navíc v ruce držel železné páčidlo,“ doplnil mluvčí. Policisté si rovněž všimli další rozbité výlohy, která se nacházela jen několik metrů od nich. Muž se jim k rozbití přiznal a uvedl, že si tam chtěl pouze odskočit. Rovněž se policistům přiznal i k dalším rozbitým výlohám, které mu prý stály v cestě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž tvrdil, že se z nich ozývají hlasy, které slyší jen on a ty ho hned naštvou natolik, že je musí rozbít,“ dodal mluvčí. Provedená orientační dechová zkouška prokázala přes dvě promile alkoholu. Policisté provedli u muže i test na drogy a ten byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Vyhodnocením kamerových záznamů a policejním šetřením vyšlo najevo, že muž má na svědomí šest rozbitých výloh a způsobil tak škodu přesahující sto tisíc korun.

Dvaatřicetiletý muž již byl v minulosti pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin a to dokonce čtyřikrát. Nyní mu hrozí, v případě odsouzení, trest odnětí svobody až na osm let, neboť se svého protiprávního jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu. Video naleznete na tomto odkazu.