Za dva dny poslali olomoučtí strážníci na záchytku šest opilců

OLOMOUC – Od pondělí do úterní půlnoci řešili olomoučtí strážníci šest případů osob pod vlivem alkoholu. Všichni z nich skončili na záchytce. Strážníci přidávají i trochu statistiky.

„Od pondělí do úterní půlnoci jsme řešili rovnou šestici případů osob pod vlivem alkoholu,“ informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Nejmladší byl 42letý muž a naopak nejstarší byl čtyřiasedmdesátiletý senior. Právě u nejmladšího z šestice mužů byla zjištěna nejvyšší hladina alkoholu, a to 3,7 promile. Společné měli všichni jedno a to, že byli převezeni na záchytku k vystřízlivění. Od začátku letošního roku olomoučtí strážníci převezli na záchytku celkem 41 osob, které zde strávily celkem 65 nocí. Rekordmanem, co se týče pobytů na záchytce, je sedmačtyřicetiletý muž. Ten má na svém kontě v letošním roce doposud 14 strávených nocí v tomto zdravotnickém zařízení. Nejvyšší zjištěnou hodnotou je 4,01 promile z ledna letošního roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .