Bez řidičáku a pod vlivem drog boural a způsobil škodu přesahují sto tisíc korun

HRADECKO – Jednatřicetiletý šofér byl narkotiky natolik omámen, že si nelámal hlavu s tím, že jede příliš rychle. V jeho cestě mu překážela nejen dopravní značka a betonový plot. Teď mu hrozí opravdu tučná pokuta a vězení.

K nehodě došlo toto úterý po čtvrté hodině odpoledne v obci Holovousy. Muž za volantem vozidla Volkswagen Touran jel v tu dobu směrem na Hradec Králové a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy, kvůli tomu pak na rovném úseku vyjel vlevo mimo silnici. „Na levém travnatém pásu porazil svislou dopravní značku a levým bokem vozidla zachytil o betonový plot. Následně po padesáti metrech jízdy po chodníku narazil do sloupu veřejného osvětlení a zároveň do dalšího drátěného oplocení,“ říká policejní tiskový mluvčí Aleš Brendl.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté při vyšetřování nehody zjistili, že muž nemá řidičák, protože má zákaz řízení do prosince tohoto roku. Také mu na místě byl proveden test na přítomnost drog a ten ukázal pozitivní výsledek na pervitin. Provinilec se odmítl podrobit lékařskému odběru moči a krve. Jediným jeho velkým štěstím v této situaci pro něj bylo, že nebyl zraněn.

Chování tohoto muže bude mít pochopitelně dohru, za porušení zákazu řízení mu hrozí až dva roky vězení a za řízení pod vlivem narkotik a odmítnutí lékařského vyšetření mu může správní orgán prodloužit zákaz řízení a udělit tučnou pokutu.