Chomutované budou moci měnit své okolí

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Kateřina Knajzlová

CHOMUTOV – Chcete se podílet na úpravě stávajících nebo vzniku nových veřejných prostranství v Chomutově? Pak se zapojte do projektu Společně tvoříme Chomutov! Stačí jen navrhnout projekt a získat hlasy. 

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu rozjíždí město Chomutov a nabízí svým občanům, aby se znovu podíleli na úpravě stávajících nebo vzniku nových veřejných prostranství v celkové alokaci pro projekt Společně tvoříme Chomutov pět miliónů korun. 

Kdokoliv starší patnácti let může předkládat nápady. Projekt musí být realizován ve veřejně přístupné budově, či na veřejném prostranství. Místo realizace musí vlastnit město, či příspěvkové organizace města, nebo jeho obchodní společnosti. Limitem je šest set tisíc korun na jeden projektový záměr.

,,Od 1. 4. do 14. 5. 2021 bude Váš návrh hodnocen odborným týmem na městě, zda splnil všechny podmínky projektu a postoupí k hlasování. Online hlasování začátkem června 2021 rozhodne o vítězných projektech, které se budou realizovat od ledna 2022,“ sdělila tisková mluvčí Chomutova Veronika Říhová.