Honičku ulicemi Olomouce zastavila až namířená zbraň

OLOMOUC – Včera odpoledne zastavili olomoučtí strážníci v okolí přednádraží Felicii, jejíž řidič s ledovým klidem projel zákazem vjezdu. Řidič sice nejprve zastavil ale vzápětí začal strážníkům ujíždět. Do honičky olomouckými ulicemi se zapojily i hlídky státní policie. Zběsilého řidiče zastavila až namířená zbraň.

Včera po druhé hodině odpolední zastavili olomoučtí strážníci v okolí přednádraží na Jeremenkově ulici v Olomouci Felicii, jejíž řidič s ledovým klidem projel zákazem vjezdu. Řidič se ani neobtěžoval předložit doklady, jen suše sdělil, že spěchá, a za zvuku kvílejících pneumatik z místa začal ujíždět. Tak začalo pronásledování, do kterého se zapojily také hlídky státní policie. Mezitím šofér Felicie brázdil, pronásledován několika policejními vozy, přilehlé ulice olomouckého vlakového nádraží. „Během toho se mu podařilo trefit zaparkovanou Fabii na ulici Kpt. Nálepky nebo betonový květináč u železářství v Kaštanově ulici. Ani to mu však nezabránilo v další jízdě,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Hlídky řidiče zastavily na Černé cestě, řidič však chtěl znovu ujet. „Až hrozba namířenou střelnou zbraní přinutila řidiče uposlechnout výzvy policistů,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Na sedadle spolujezdce seděl muž, který odmítal vystoupit. Také jeho přivedla k poslušnosti až namířená zbraň. 45letý řidič měl pozitivní test na cannabis. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. Navíc policisté zjistili, že se jedná o neřidiče. Při své zběsilé jízdě způsobil škodu za 20 000 korun. Řidič dostal na místě pokutu 10 000 korun, 30letému spolujezdci vyměřili policisté pětitisícovou pokutu.