Mladoboleslavští senioři si mohou výhodně objednat a vyzvednout respirátory. Víme, kde a jak!

Ilustrační foto: mb-net

MLADÁ BOLESLAV – Město nabízí lidem starším 65 let, žijícím v Mladé Boleslavi možnost jednorázově získat jedno balení s 10 respirátory za 50 Kč. Přestože je nyní možné si respirátory vyzvednout na více výdejních místech, drtivá většina zájemců využívá přetížené výdejní místo ve sportovní hale. Je proto potřeba využívat i další výdejní místa u magistrátu a na 5. ZŠ. Výdejní místo v Klementince bylo zrušeno.

Objednávky přes internet

Na webu města je umístěn odkaz na jednoduchý objednávkový formulář, který zájemce vyplní a klikne na políčko “odeslat”. Na radničním dispečinku pracovníci ověří, zda se skutečně jedná o občany starší 65 let a s bydlištěm v Mladé Boleslavi. Poté sami zavolají klientovi a domluví s ním, na kterém výdejním místě si respirátory může vyzvednout. Pokud budou mít zájemci potíže s vyplněním formuláře, mohou zavolat ve všední dny od 8:00 do 16:00 na novou infolinku 797 870 596, kde jim s vyplněním formuláře poradí.

Místa k převzetí

Výdejní místa jsou zřízena v městské sportovní hale v ulici U Stadionu (proti Kauflandu), v 5. ZŠ v Dukelské ulici a v garážích magistrátu v objektu Městských parkovacích domů u budovy magistrátu na Komenského náměstí. K převzetí respirátorů je nezbytný občanský průkaz.

Až do domu!

Občané se zhoršenou pohyblivostí mohou objednat dovoz respirátorů až domů telefonicky na call centru 773 228 966, a to každý pracovní den od 8.00 do 18.00 hodin.