Na testy do Šantovky. U nákupní galerie v Olomouci vzniklo nové testovací místo na covid

OLOMOUC – Galerie Šantovka v Olomouci otevírá nové testovací centrum na nemoc covid-19, které nabízí své služby zájemcům z řad veřejnosti, návštěvníkům a zaměstnancům centra. Jedná se o veřejně prospěšnou inciativu ze strany soukromého sektoru, kdy cílem otevření tohoto v pořadí třetího testovacího místa v Olomouci je výpomoc zatíženým olomouckým nemocnicím. Zároveň jde o další významný krok ke zvýšení bezpečnosti nejen zákazníků a zaměstnanců centra, ale také celé olomoucké veřejnosti.

Od úterý 16. března nabízí Galerie Šantovka v Olomouci novou službu v podobě testovacího centra, které umožní zájemcům z Olomouce a okolí testování na onemocnění covid-19 nejen metodou PCR, ale i neinvazivními antigenními testy. Galerie Šantovka tak poskytla své kapacity pro výpomoc olomouckým nemocnicím při velké poptávce veřejnosti po testování na přítomnost koronaviru v těle. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA – Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření,“ říká ředitel Galerie Šantovka Petr Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Významným benefitem, který testovací centrum přináší, je možnost tohoto testování na pracovišti pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pro ty, kteří přichází do kontaktu s návštěvníky galerie. Toto testování se stane součástí již zavedených opatření v boji proti covid-19 v Galerii Šantovka, kde jsou nainstalovány nejprogresivnější bezpečnostní technologie (například UV Clean Air, dezinfekční nástřik využívající technologii nanočástic a tak dál). Kromě testování metodou PCR (odebraný vzorek se odesílá do laboratoře, kde dojde k vyhodnocení nejpozději do 48 hodin) bude k dispozici také antigenní test neinvazivní metodou (výsledek je znám do 30 minut). Tuto možnost mohou využít jak lidé se žádankou, tak zájemci o dobrovolné antigenní testování, přičemž je tato služba testovanému každý třetí den proplácena pojišťovnou.

Registrace zájemců je nutná na tomto rezervačním portálu. Provoz testovacího centra bude každý pracovní den od 7:00 do 16:00 hodin. Testovací centrum bude konkrétně umístěno v prostorách venkovního parkoviště P5 (u dětského hřiště) před obchodním centrem Šantovka.„Bezpečnost a zdraví hostů i zaměstnanců je na prvním místě priorit fungování našeho obchodně-společenského centra. Věříme, že záměr na zřízení tohoto místa bude prospěšný také celé olomoucké veřejnosti,“ říká tiskový mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.