Po hádce zavraždila svého druha. Chtěla to svést na napadení

ilustrační foto

BRNO – v noci z pondělí na úterý spěchali brněnští policisté na jednu z ubytoven v centru města. Jedna žena oznámila na tísňovou linku, že se její druh vrátil domů s vážným zraněním.

Když policisté se záchranáři vstoupili do místnosti, muž ležel na zemi s bodným poraněním už bez známek života. Jak vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb, prvotní informace od družky zemřelého začaly záhy dostávat povážlivé trhliny. Chyběly například krevní stopy na chodbě objektu. Po nějaké době jihomoravští kriminalisté ženu zadrželi jako podezřelou. Podle dosud zjištěných důkazů od svědků bylo soužití obou partnerů divoké, svou družku měl muž údajně několikrát zmlátit, zraněná byla i po posledním incidentu. Svou roli jistě sehrál i alkohol. „Co přesně se na místě odehrálo, ví jen třiadvacetiletá žena. Jako obviněná však dosud odmítla vypovídat. Kriminalisté i tak získali dostatek důkazů, aby ženu mohli obvinit ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za kterou jí v případě odsouzení hrozí až osmnáctiletý pobyt za mřížemi,“ doplnil Šváb. Stíhána bude žena ve vazbě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.