Potěšte malé turisty krásnými dárečky na Ježíškově cestě v Božím Daru

Ježíškova cesta
Ježíškova cesta v Božím Daru. Zdroj: Infocentrum Boží Dar

Věděli jste, že Ježíšek bydlí v Božím Daru a odtud roznáší všem dětem dárky? Že ne? Přijeďte se o tom přesvědčit. Odměna za vaši cestu vás jistě nemine. Děti nemusejí na Ježíška čekat celý rok. Mohou se s ním setkat hned na několika místech a vydat se po jeho stopách.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Tato cesta je plná zábavy a zajímavých úkolů pro malé i větší cestovatele. Rodiče, zvažte zdatnost vašich dětí a vyberte si ze dvou okruhů, přičemž delší z nich měří 12,9 km a zkrácený pouhých 5,6 km. Ale nebojte, o zážitky nepřijdete ani na kratším z nich.

Na obou stezkách na vás čekají malé domečky s atrakcemi pro děti. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách. V každém domečku děti splní zábavný úkol a přivítá je Ježíšek a jeho pomocníci.

Dřevěný domeček na Ježíškově cestě
Dřevěný domeček na Ježíškově cestě, ve kterém na vás čeká zajímavý úkol a pohádkové postavičky. Zdroj: Infocentrum Boží Dar

Cestu ukazuje také 15 informačních tabulí a u 13 domečků je rozmístěno celkem 16 zajímavých atrakcí. Atrakcemi máme na mysli kolotoč, houpačky a další zábavu, aby vám cesta lépe ubíhala a abyste si mohli v průběhu trošku odpočinout. V domečcích, vyzdobených pohádkovými postavičkami, se děti seznámí se životem našich předků, s jejich tradicemi i přírodou a setkají se s Ježíškem a jeho přáteli.

Děti si své splněné úkoly zapisují do notýsku, který si předem zakoupíte na infocentru v Božím Daru a poplatek činí 50 Kč. Veškeré prostředky jsou využity na opravu a údržbu této stezky a na koupi malého dárečku pro každého návštěvníka. Až s dětmi splníte všechny úkoly a projdete celou Ježíškovu cestu, odevzdejte notýsek na infocentru a těšte se, jaké překvapení čeká zrovna na vás.

Ježíškovu cestu můžete absolvovat celoročně, s kočárkem, odrážedlem i na kole. Neváhejte s sebou vzít i vašeho pejska, který se určitě rád přidá.

Ježíškova cesta je otevřena denně, notýsky a mapky si můžete vyzvednout v infocentru Boží Dar denně v čase 8:00-12:00 a 13:00-18:00.

Domeček na Ježíškově cestě
Po splnění všech úkolů na vás čeká malé překvapení. Zdroj: Infocentrum Boží Dar

Pokud je pro vás časově náročné nebo z jiných důvodů nemožné do Božího Daru přijet osobně, Máme pro vás proto i jinou možnost. Můžete si s dětmi Ježíškovu cestu projít i online a užít si na ní spoustu zábavy i virtuálně. Pro zahájení cesty klikněte ZDE.

Ježíškova pošta

Už od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Každý malý i dospělý návštěvník může v průběhu celého roku do speciální poštovní schránky vhodit své přání. V prosinci pak Ježíšek schránku vybere a rozešle ji všem adresátům. Ti, kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat poštou. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální Vánoční razítko.

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

 

Místo:

Kraj: Karlovarský
Okres: Karlovy Vary
Město: Boží Dar

Kontakt:

Město Boží Dar

E-mail: info@bozidar.cz
Web: http://www.bozi-dar.eu