Revizoři budou rozdávat ochranné pomůcky cestujícím MHD

Ilustrační foto

BRNO – Pro cestující, kteří nemají k dispozici ochranu dýchacích cest, město nakoupilo 5 tisíc kusů zdravotnických pomůcek. S distribucí se začne již tento týden prostřednictvím revizorů a preventistů přímo v tramvajích, autobusech a trolejbusech.

Přitom mnoho cestujících má nasazenou pouze textilní roušku, i když je nutný respirátor. Z toho důvodu docházelo k častým konfliktům mezi obyvateli v dopravních prostředcích, proto Rada města Brna schválila nákup ochranných dýchacích pomůcek. Odbor dopravy má nyní k dispozici na 40 tisíc kusů respirátorů, díky tomuto navýšení bylo možné dar Dopravnímu podniku poskytnout. Tento týden začnou potřeby rozdávat v městské hromadné dopravě přímo revizoři včetně 8 vyškolených preventistů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Povinnost nosit v městské hromadné dopravě respirátory nebo obdobné pomůcky, které mají filtrační účinnost alespoň 94 %, je vyhlášená od 1. března. „Musím vzdát našim občanům díky, že převážná většina opatření respektuje a je ke svým spolucestujícím ohleduplná. Nacházíme se v těžké situaci, ale společnými silami, solidaritou s ostatními a dodržováním nařízení se nám musí podařit epidemii překonat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.