Řidič sjel na Kroměřížsku do potoka. Zůstal zaklíněný v autě

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Tři jednotky hasičů včera přes dvě hodiny zasahovaly u nehody osobního auta na Kroměřížsku. Řidič tam v Honěticích sjel do potoka. V tomto týdnu je to už druhá podobná havárie.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič, který v autě cestoval sám, zůstal uvnitř zaklíněný. „Hasiči ihned začali řidiče vyprošťovat z vozidla ven. K tomu použili páteřovou desku, na které zraněného transportovali až k posádce zdravotnické záchranné služby. Ta si řidiče převzala do své péče a po ošetření jej převezla do nemocnice,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do vody pak hasiči dali sorpční hady, aby zabránili případnému úniku provozních kapalin do vody. „K vyproštění auta z potoka si velitel zásahu přivolal na pomoc kolegy s vyprošťovacím automobilem ze stanice Otrokovice, kteří tak již tento týden podruhé vyjeli vytahovat auto z potoka. Pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli hasiči vrak vozidla zpět na silnici,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje