Strážníci opět uklízeli ulice Brna od injekčních stříkaček

Foto: MP Brno

BRNO – Celkem čtyřicet tři jehel a stříkaček odklidili brněnští strážníci v posledních dvou dnech z ulic Brna. Nejvíce tohoto nebezpečného materiálu bylo u areálu Vlněny.

Hlídky městské policie vyšly do ulic a od pondělí do středečního odpoledne posbíraly na čtyřicet tři jehel a stříkaček. Infekční materiál byl rozházený v ulicích, na trávnících, zastávkách veřejné hromadné dopravy a v dalších zákoutích. Více poházených kusů leželo u areálu Vlněny, kde strážníci vysbírali hned dvacet kusů. V Přadlácké ulici leželo osm kusů, další aplikační pomůcky byly v ulicích Rybkova, Trávníčkova, Jánská, Rooseveltova, Jelínkova a Vodova. Všechen infekční materiál pak hlídky umístily do sběrných boxů a odevzdaly k odborné likvidaci. „V případě, že si lidé všimnou odhozených jehel či stříkaček, mohou se obrátit přímo na místní služebnu městské policie, případně na linku 156,“ uzavírá mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.