Valašská rally se pojede, letos však bez diváků

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Pořadatelům 39. ročníku Valašské rally ValMez se podařilo dohodnout výjimku u Ministerstva zdravotnictví a v období od 26. – 28. března tak proběhne tato oblíbená akce. Přesto však bude jiná než v minulých letech, rally se musí obejít bez návštěvy diváků.

Zázemí pořadatelskému týmu Valašské rally poskytne již tradičně valašskomeziříčská radnice. „Jsem opravdu rád, že se týmu kolem Jaromíra Tomaštíka podařilo vyjednat u Ministerstva zdravotnictví výjimku a Valaška se letos pojede. Byla by obrovská škoda, kdybychom o tento motoristický podnik s mezinárodním renomé přišli kvůli koronaviru. O to víc je třeba, aby fanoušci dbali na platná opatření, zůstali doma a nehrozili tak průběh rally,“ myslí si starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pořadatelé tak byli nuceni zrušit většinu programů včetně cíle na náměstí. Výjimku se jim podařilo vyjednat jak u Ministerstva zdravotnictví, tak u Mezinárodní automobilové federace a ohrožení v podobě nezvaných diváků si nemohou dovolit. Pokud by však neukáznění obyvatelé na závod přišli, hrozí, že bude zkouška zrušena. Dohlížet na pořádek bude nejen pořadatelský tým, ale i zástupci federace. Aby diváci nepřišli o Valašku, připravují se pro ně online přenosy z rychlostních zkoušek, ve kterých uvidí daleko více, než kdyby stáli u trati.

Zúčastněné týmy budou muset podstoupit PCR test na koronavirus. I přes tato omezení se přihlásilo 68 posádek z České republiky, ale i zahraničí, například z Německa, Rakouska, Velké Británie či Lotyšska. V neděli 28. března je na pořadu dne rychlostní zkouška Juřinka. Z toho důvodu proběhne omezení provozu linky 5 Juřinka – železniční stanice. Občané tak musí počítat s tím, že spoje číslo 5, 11, 57 a 17 budou zrušeny v celém rozsahu.