Ve Ptení je v havarijním stavu další most

Mosty ve Ptení ničí nápor kamionové dopravy

PROSTĚJOVSKO – Obec Ptení na Prostějovsku dlouhodobě trápí kamionová doprava. Intenzivní nákladní doprava má na svědomí nelichotivý stav komunikací i silničních přemostění. Dva z původně tří mostů v havarijním stavu byly již opraveny, jeden na stavební zásah teprve čeká a nově se k němu přidává další omezení.

Už téměř tři roky je ve špatném technickém stavu i most z Ptenského Dvorku na Suchdol. Na jeho místě byl instalován ponton, který umožňuje alespoň kyvadlový průjezd vozidel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nově se k němu přidává i mostek na silnici III/37352 ve směru Ptení – Holubice. Kvůli havarijnímu stavu byl na něm omezen průjezd vozidlům nad 5 tun.

„Důvodem omezení je špatný technický stav propustku. Správa silnic Olomouckého kraje připraví zjednodušenou projektovou dokumentaci a provede výběr zhotovitele opravy. Přesný termín zprůjezdnění vozovky zatím není možné stanovit,“ uvedlo olomoucké hejtmanství, které v minulém roce kompletně zrekonstruovalo komunikaci, která na přemostění navazuje.

„Silnice v této části Prostějovska patří mezi ty, které jsou výrazně zatížené nákladní dopravou. To platí i pro cestu mezi Ptením a Holubicemi. Oprava už byla skutečně nezbytná,“ řekl bývalý náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Jan Zahradníček.