Ve valašskomeziříčském očkovacím centru se nezastaví. Vakcínu tu zvládají podat 168 lidem denně

Foto: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Očkovací centrum ve valašskomeziříčské nemocnici jede na plné obrátky. Nyní tu mají na 1 700 zájemců, kteří by měli vakcínu dostat do Velikonoc. Do budoucna navíc plánují provoz rozšířit až na 15 hodin denně.

Centrum se od pondělí nachází v budově nové polikliniky v prostorách dosavadní odběrové místnosti a anesteziologické ambulance. V provozu je od pondělí do pátku od 7.30 do 15.30 a denně tu stíhají naočkovat 168 lidí. „Momentálně evidujeme cirka 1 700 registrovaných zájemců o očkování z řad seniorů starších 70 let a učitelů. Tyto bychom chtěli naočkovat do Velikonoc. S ohledem na množství dotazů veřejnosti doplňuji, že všechny příchozí osoby očkujeme vakcínou Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech,“ řekl Martin Hrabovský, místopředseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provoz očkovacího centra zajišťující dva lékaři a čtyři sestry. K ruce jsou jim dva zaměstnanci Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí. „Jedná se o malou, ale věřím, že důležitou pomoc, kterou můžeme nemocnici a přetíženým zdravotníkům poskytnout. Díky lidem z naší příspěvkové organizace, kteří zajišťují administrativní práce, šetří nemocnice své personální kapacity pro pacienty na dalších, zejména covidových odděleních,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek.

Starosta si očkovací centrum osobně prohlédl. „Je skvěle vybaveno a díky usměvavému personálu se zde daří očkovat všechny potřebné dle plánu. Většina zaregistrovaných seniorů starších 80 let tak již nyní dostává druhou dávku vakcíny, ti mladší a učitelé potom první, což je skvělé,“ zhodnotil Robert Stržínek. „Velmi mě těší, že v případě navýšení dodávek vakcíny počítá nemocnice s rozšířením pracovního režimu očkovacího centra až na 15 hodin denně. Díky tomu bude následně možné očkovat každý den až 336 osob a výrazně se tak zvýší proočkovanost v celém regionu.“

Foto: město Valašské Meziříčí