VIDEO: Drze okradl stařenku, kterou pustil ve frontě před sebe. Policie ho hledá

ilustrační foto

BRNO – První březnovou neděli krátce před 18. hodinou dosud neznámý zloděj u trafikového stánku na Vídeňské ulici bezostyšně okradl devadesátiletou seniorku, která si sem přišla zakoupit svůj oblíbený časopis.

Výtečník stařenku vypočítavě pustil před sebe. Pak chvilku vyčkával na vhodnou příležitost, která se mu nakonec naskytla, když stařenka platila. Šokované ženě náhle z ruky vytrhl její peněženku se skoro 3000 korunami a začal z místa utíkat. „Čin je nyní prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Muži v případě dopadení hrozí několikaletý pobyt za mřížemi,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Kriminalistům se v případu podařily zajistit kamerové záznamy, na kterých je vidět pohyb podezřelého muže. Hledaný mladík byl ve věku kolem 25 let. Oblečený byl do černé bundy s výraznými zlatými orientálními znaky na prsou a rukávech. „Jakékoliv informace můžete volat na tísňovou linku 158,“ dodal Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.