Zablokovaná D1, ale nehody i na dalších silnicích. Padající sníh komplikoval na Vysočině dopravu

Při ranní nehodě u Obrataně byl zraněn řidič. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Díky sněhu a zledovatělým silnicím bylo dnešní ráno na Vysočině ve znamení řady dopravních nehod. Na Třebíčsku došlo navíc k železniční havárii, naštěstí bez zranění.

Kolem třetí hodiny ráno se stala nehoda u Obrataně na Pelhřimovsku. Zdemolovaný nákladní vůz skončil obrácený na bok mimo vozovku, jeho řidič byl lehce zraněn. Další kamion, tentokrát u Jitkova na Havlíčkobrodsku, sjel i s návěsem do příkopu o tři hodiny později.

Havárie se nevyhýbaly ani dálnici D1. Na 127. kilometru ve směru na Brno havarovalo kolem páté hodiny ráno osobní auto a o necelé dvě hodiny později došlo na stejném místě k další nehodě, tentokrát policejního vozu a dvou nákladních aut. Zatímco při první nehodě nebyl nikdo zraněn, ve druhém případě byl jeden lehce zraněný transportován do nemocnice. Na místě se vytvořila dlouhá kolona, během dvou hodin byla však již dálnice opět průjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

K další nehodě, tentokrát ke srážce osobního auta s nákladním vlakem, došlo kolem sedmé hodiny ráno u Vesce u Českých Budějovic. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. „Provoz na železniční trati byl okamžitě zastaven. Hasiči na vozidle a vlaku provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ informovala tisková mluvčí hasičů Petra Musilová. Ač bývají podobné nehody zpravidla vážné, v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

 

Přestože počasí dnes řidičům na Vysočině nepřálo, mnoha nehodám mohli předejít snížením rychlosti a větší opatrností. „Nelze se jen vymlouvat na počasí. Je nezbytné, aby řidiči vždy přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky, adekvátně snížili rychlost a dodržovali bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.