Zajděte na prohlídku Švihova a odneste si část pokladu Půty Švihovského

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PLZEŇSKÝ KRAJ – Zatím to situace ohledně stále řádícího koronaviru bohužel neumožňuje, nicméně dříve či později určitě opět budeme moci putovat na rodinné výlety a návštěvy starých hradů a zámků.

Třeba na takovém Švihově si už pro vás na takové chvíle připravují rodinnou prohlídku ve formě návštěvy pana Půty Šivhovského na hradě. Prohlídka zatím z již uvedených důvodů není možná. Pan Půta se však zatím baví navyšováním svého jmění pilnou ražbou vlastní mince a už se velmi těší, až bude své groše dětem rozdávat!

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tento prohlídkový okruh je určen pro rodiče s dětmi od 4 do 10 let. „Při této prohlídce se prochází stejné prostory, jako při základní prohlídce HRAD. Každé dítě dostane omalovánku hradu s vyplňovačkou, kterou může aktivně používat při prohlídce nebo třeba až doma. Součástí vyplňovačky je i hrací pole na doma,“ uvádí se na webu hradu Švihov.

Návštěvníci poznají osobnost Půty Švihovského z Rýzmberka a to, jak se na hradě žilo v jeho době. Zavítají například do hodovní síně, do ložnice hradní dámy, do kaple nebo do zbrojnice. Další informace získáte zde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zdroj: npu.cz