Získejte konkurenční výhodu, získejte pro svůj produkt originální ochrannou známku

V roce 2020 zasedla certifikační komise pro ochrannou známku JESENÍKY originální produkt® v Javorníku. Schválila sedm nových udělení značky. 

JESENÍKY – Na vlastní ruce, nápady a kreativitu spoléhají lidé, kteří mají ochrannou známku JESENÍKY originální produkt®. Nyní jich je 79 a opět se jejich řady rozšíří. Do 16. dubna se totiž mohou hlásit noví zájemci o značku. A to nejen ti, co se zaměřují na produkci potravin nebo zemědělských či řemeslných výrobků, ale také provozovatelé stravovacích a ubytovacích služeb i originálních jesenických zážitků.

„I když to vypadá, že svět kolem nás se zastavil, není tomu tak. Už od zimy se hlásí noví zájemci o značku, zejména výrobci, což nás velmi těší,“ říká Hana Olejníková, koordinátorka ochranné známky JESENÍKY originální produkt®. Proto i obecně prospěšná společnost Místní akční skupina Horní Pomoraví, která značení v regionu zavedla a koordinuje, nelení a připravuje další certifikaci originálních produktů služeb a zážitků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Každého žadatele o ochrannou známku posuzuje jedenáctičlenná certifikační komise. V ní je odborník na historii, na cestovní ruch, nechybí ani zástupce ochrany jesenické krajiny i lidé z praxe, tedy samotní držitelé ochranné známky. Ti všichni posuzují, zda je produkt, služba nebo zážitek tradiční, původní a současně i šetrný vůči prostředí, kde vzniká či je poskytován. „Komise je nejdůležitější orgán, který má hlavní slovo. Proto doufáme, že i letos se podaří zasednout a ohodnotit každého žadatele –zaslouží si to Jeseníky i tito odvážní a kreativní lidé, kteří jdou doslova s kůží na trh,“ přeje si koordinátorka. Veškeré informace najdou zájemci na tomto webu.