Další bar otevřel navzdory vládnímu nařízení v Mladé Boleslavi!

Ilustrační foto: pixabay

MLADÁ BOLESLAV – Protipandemická opatření nedodržují mnozí lidé, ale i majitelé různých provozoven. Bohužel tak umožňují další šíření koronaviru a nekonečné uzávěry pro všechny. Je veřejným tajemstvím, že jedou mnohé hospody a bary. Jak se k tomu staví policie?

Policisté se nejednou i za pomoci veřejnosti snaží situaci mapovat a v případě potřeby zasáhnout. Koncem minulé týdne navštívili mladoboleslavský bar na třídě Václava Klementa, odkud bylo slyšet hlučící osoby. Uvnitř se nacházela majitelka a pět hostů, kteří porušili opatření ministerstva zdravotnictví nařizující povinnost nosit ochranný prostředek dýchacích cest. Navíc ignorovali omezení volného pohybu osob. Provozovatelka baru porušila v tomto případě krizové opatření zákazu maloobchodního prodeje a nezajistila nepřítomnost osob ve svém baru.

Všechny přestupky hostů budou oznámeny Správnímu odboru Magistrátu statutárního města Mladá Boleslav, kde jim ve správním řízení hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Provozovatelce hrozí pokuta ve stejné výši. Senátoři totiž nesouhlasili s vládním záměrem živnostníky v takovém případě více pokutovat s tím, že se potýkají s dopady vládních protiepidemických opatření a pokuty by pro ně mohly být likvidační.