Do kriminálu chtěl poslat fixy na malování, v nich byly ukryty drogy

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Třiačtyřicetiletý muž dostal do vězení velice zajímavou doporučenou zásilku, nad jejím obsahem kroutili příslušníci Vězeňské služby ČR hlavou. Teď se mu jeho trest za mřížemi ještě zvýší a do vězení poputuje pravděpodobně i přítelkyně, která má ve všem také prsty.

Jak dnes potvrdil tiskový mluvčí policistů Aleš Brendl, k události došlo v listopadu minulého roku. Muž, který byl opakovaně ve vězení, si domluvil se svou třiatřicetiletou přítelkyní zaslání narkotik, důmyslně ukrytých, ve vnitřku barevných fixů. Vše dělala podle jeho pokynů a poslala zásilku pod smyšleným jménem. V plastových balíčcích uvnitř fixů bylo celkem 83 miligramů pervitinu a nejméně 67 miligramů heroinu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Žena si zřejmě myslela, že na ní policisté nepřijdou, to se ale hodně přepočítala, velice rychle se jí podařilo ztotožnit. „Za své jednání si vysloužila obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu,“ říká mluvčí. Třiačtyřicetiletý odsouzený muž má tak na krku obvinění, stejné jako jeho přítelkyně a ještě navíc je obviněn z účastenství jako návodce a dále z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V případě prokázání viny tak oběma výtečníkům hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Jičínští kriminalisté evidují několik obdobných případů. Ročně se podaří odhalit přes deset obdobných poštovních zásilek, v nich se snaží odesílající ukrýt drogy, léky, nebo anabolika. Ve většině případů se kriminalistům podaří vypátrat a předat soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, ale i samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují. Odsouzení asi moc nepřemýšlejí, protože takto se jim pobyt za mřížemi prodlužuje.