Muž se snažil vloupat do domu ve Starém Lískovci, nejspíše byl pod vlivem drog

Ilustrační foto

BRNO – Agresivní osmadvacetiletý muž se ve čtvrtek odpoledne snažil všemožnými způsoby dostat do panelového domu ve Starém Lískovci. Obyvatelé zavolali na pomoc hlídku, kterou se poté výtržník pokusil napadnout. Převzali si jej republikoví policisté a dotyčný je nyní podezřelý z trestného činu.

Hlasité výkřiky a pokusy vloupat se do domu vyděsily obyvatele, kteří se obrátili na linku 156. Na místo přijela hlídka městské policie, která ve vchodu spatřila sedět muže. Ten své chování nedokázal vysvětlit, v jedné chvíli začal být plačtivý, aby se jeho nálady vystřídaly až k agresivitě. Strážníci se obávali, jestli se díky svým výpadům nezranil, žádné poškození ale na sobě neměl a lékařské vyšetření odmítal. Muži zákona jeho chování přisuzovali vlivu návykových látek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do rozmluvy se vložil osmadvacetiletý svědek, který vypověděl, že ho muž napadl, zaútočil na něj pěstmi a kopl ho. Lékařskou pomoc napadený odmítl. „Strážníci přistoupili k ověření osobních údajů, což agresor nelibě nesl a pokusil se jednomu z nich ublížit,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Obyvatelka domu proto zavolala ještě i republikovou policii, která zabránila většímu incidentu s využitím donucovacích prostředků a poté si výtržníka převzala jako podezřelého z trestného činu.