Na Hanou se vrátila zima, silničáři byli připraveni

Na silnicích dnech raději opatrně

OLOMOUCKÝ KRAJ – I přes téměř jarní datum v kalendáři to zima zatím nevzdala. Velkou část řidičů v pátek ráno otestovala nová sněhová nadílka. V níže položených územích má formu poprašku, ve středních polohách napadlo až pět centimetrů nového sněhu.

Sníh má mokrou a těžkou konzistenci. Na silnicích ale nezpůsobuje žádné větší problémy, silničáři komunikace chemicky ošetřují. „Dálnice D 1, D 35, D 46 jsou po chemickém ošetření suché a sjízdné bez omezení. Silnice II. i III. třídy jsou po nasolení mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností,“ informuje dispečer Správy silnic Olomouckého kraje. Ve vyšších lokalitách kraje mohou na silnicích zůstávat zbytky rozbředlého sněhu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V pátečních ranních hodinách se v kraji bouralo pouze na Mohelnicku a v Olomouci. V obou případech šlo o „ťukance“ bez zranění. Poněkud složitější situaci s nehodami hlásí pomezí Olomouckého a Jihomoravského kraje v oblasti Drahanské vrchoviny. Během jediné hodiny si zde vyžádaly výjezd integrovaného záchranného systému čtyři dopravní události.

Podle prognóz meteorologů lze dnes i v sobotu sněhové přeháňky očekávat. „Bude pokračovat příliv studeného a vlhkého vzduchu od severu až severovýchodu. Místy, postupně na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky,“ sdělil Novinkám kraje meteorolog Zbyněk Návrat.