Na Jesenicku vznikla dvě nová místa, kde si můžete nechat udělat antigenní test na covid

JESENICKO – Na základě jednání starostky města Jeseník Zdeňky Blišťanové s okolními partnery se zahajuje antigenní testování pro veřejnost na dalších dvou místech na Jesenicku. Kromě Jesenické nemocnice se můžete nechat otestovat i ve Zlatých Horách a v Lipové – lázních.

Antigenní test na přítomnost viru SARS-CoV-2 si můžete nechat nově udělat v Sanatoriu EDEL ve Zlatých Horách a ve Schrothových léčebných lázních v Dolní Lipové. Ve Zlatých Horách probíhá testování v ambulanci ORL v Sanatoriu EDEL (zadní vchod), provozní doba testovacího místa je každý všední den od 13 do 17 hodin. Zarezervovat termín si můžete ZDE. Vstupujte pouze s řádně nasazeným respirátorem. Sanatorium žádá zájemce, aby chodili na testování včas, v případě, že se nemůžete dostavit, zrušte prosím svou rezervaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Antigenní testování pro veřejnost je připraveno také ve Schrothových léčebných lázních. Probíhat bude v odběrovém místě u recepce (v budově Marta) od pondělí do pátku od 8 do 10 hodin. „Na případné rozšíření provozní doby jsme připraveni,“ uvedl Michal Dyntera, jednatel lázní. Rezervaci termínu provedete ZDE.

Testování je hrazeno zdravotní pojišťovnou, pokud má osoba sjednáno zdravotní pojištění u některé ze zdravotních pojišťoven v ČR. Aby pojišťovna úkon uhradila, musí od předchozího testování proběhnout více jak 72 hodin, testovaná osoba neprodělala v předešlých devadesáti dnech covid-19 nebo testovaná osoba ještě nebyla očkována a neproběhla ochranná lhůta pro vytvoření protilátek.