Na jižní Moravě zachytili dalších 10 běženců

ilustrační foto: pixabay.com

BLANSKO, BŘECLAV – O další desítku Afghánců se rozrostla ve čtvrtek statistika zadržených běženců jihomoravskými policisty. Pět na silnici I/43 a pět na D2 u Lanžhota.

Ve čtvrtek odpoledne při odpočinku na silnici I/43 poblíž Lažan zaslechl devětapadesátiletý řidič kamiónu DAF z nákladového prostoru hlasy a následně bušení. Přivolal proto policejní hlídku, která v kamionu objevila pětici mužů ve věku od 18 do 21 let. Všichni při zajištění tvrdili, že pochází z Afghánistánu. Do kamiónu se prý mohli podle řidiče dostat při zastávce v Rumunsku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další pětici Afghánců v podobném věku objevili policisté při podvečerní kontrole rumunského kamiónu na dálnici D2 poblíž hraničního přechodu Lanžhot. Kamión řídil devětadvacetiletý Rumun. „Policisté nyní zjišťují další okolnosti případů. Mimo jiné jaký podíl mohou mít řidiči na nelegální přepravě cizinců,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.