O víkendu se vrátí zima. Na silnicích hrozí náledí, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Místo oteplení přinese první jarní víkend pravý opak. Na většině území Zlínského kraje se objeví sníh a teploty přes noc spadnou až k -9 °C. Mrazivé počasí zkomplikuje situaci hlavně řidičům, na silnicích se totiž může tvořit náledí a zmrazky.

Sněhové přeháňky zasáhnou region už v pátečních večerních hodinách, kdy rtuť teploměru poklesne na -4 až -7 °C. Od dvacáté hodiny vejde v platnost výstraha před náledím vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem, která potrvá až do sobotní desáté dopoledne. „Na neošetřených komunikacích hrozí zvýšená nehodovost nebo jiné problémy v dopravě. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Chodcům hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí a pádu. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,“ upozorňují meteorologové.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další sněhové přeháňky se ve Zlínském kraji mohou objevit v sobotu, k večeru se pak bude oblačnost zmenšovat. Teploty přes den by se měly pohybovat kolem 0 až +3 °C, přes noc na neděli však poklesnout až na mrazivých -5 až -9 °C.

O něco přívětivější by mohla být neděle. Meteorologové přes den očekávají polojasno s teplotami do 6 °C. Oblačnost se objeví až k večeru, kdy začne opět sněžit.