Pěstitel trávy měl smůlu: Zasel, sklidil, ale nepožil!

ilustrační foto

TROUBKY – Muž, který vloni vypěstoval a sklidil úrodu konopí setého, uvízl ve spárech policie. Je podezřelý z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za který mu hrozí odnětí svobody až osm let.

Osmatřicetiletý muž neměl na sklonku loňského léta štěstí. Celou sezónu se mezi Malou Bečvou a Troubeckým jezerem staral o rostlinky konopí, až jej při odvozu sklizně „čapla“ policejní hlídka. Všimla si totiž podezřelého obsahu na zadních sedadlech. Rostliny o vzrůstu 117 až 160 cm tam byly ponechány i s kořeny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ke své smůle byl na ulici Kojetínská v Přerově zastaven a kontrolován policisty. Hlídka ihned poznala, že nepřeváží jen nějaké okrasné rostliny. Nezbylo mu, než převážené zboží předat a následovat policisty na služebnu,“ popsala netradiční nahodilou dopravní hlídku policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Rostliny byly zaslány ke znaleckému zkoumání na odborné pracoviště, kde se zjistilo, že muž přechovával rostlinnou hmotu o váze 213 g, která obsahovala účinnou látku THC využitelnou pro toxikománii. Dle trestního zákoníku mu hrozí   trest odnětí svobody od dvou až do osmi let.