Přijměte pozvání na online přednášku o objevech a vynálezech

Ilustrační foto

VALAŠSKO – Valašskomeziříčská hvězdárna pořádá ve středu 24. března od 18 hodin online přednášku s názvem Objevy a vynálezy, jež změnily svět. Poslechněte si o průlomových okamžicích v historii lidstva a zapojte se i do diskuze.

Pracovník hvězdárny Radek Kraus nabídne posluchačům neotřelý filozofický pohled na přehled důležitých mezníků. „Sledujeme-li historické objevy a vynálezy, můžeme v nich vystopovat vzájemné propojené linie. Příkladem může být třeba přenos informací, od klínového písma přes knihtisk až k současné elektronické komunikaci,“ láká na svou přednášku Kraus. Zabývat se bude také školstvím, vzděláváním, zdravotnictvím, ale i linií vědy a techniky, postavené na vztahu k astronomii a astrofyzice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přednáška proběhne naživo, aby zájemci mohli v jejím průběhu klást otázky, na které přednášející v závěru odpoví. Kromě odborného výkladu se můžete těšit i na fotky a prezentace. Vše se bude vysílat přes kanál Youtube, na který se dostanete přes proklik ze stránek.