Řádění sprejerů v Přibyslavi utnula policie. Způsobili škodu za statisíce

Ilustrační foto

PŘIBYSLAV – Podezřelí z trestného činu sprejerství jsou dva muži z Havlíčkobrodska. Během necelých dvou měsíců stihli poničit celou řadu objektů. V případě odsouzení jim hrozí až jeden rok za mřížemi.

Dva mladí muži rozjeli svou pochybnou kreativní činnost v prosinci loňského roku. Přibyslav se jim zdála nudná, a tak ji chtěli trochu vylepšit. A nezaměřovali se pouze na domy, lákaly je i jiné objekty.

„Svými výtvory ve stříbrném provedení poznamenali nejen fasády několika domů, ale například také oplocení, dopravní značení, odpadkové koše, ale i kmen vzrostlého stromu,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Škoda, kterou tímto způsobili, přesáhla tři sta tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Policisté shromažďovali poznatky, vyslechli řadu svědků a na konci ledna pak zadrželi dvojici podezřelých. Oba muži, ve věku osmadvacet a devětadvacet let, vyslechli ve středu 17. března podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.