Řidič ve Zlíně měl černé svědomí. Při dechové zkoušce vzal nohy na ramena

Ilustrační foto

ZLÍN – Podivný styl jízdy řidiče na Bartošově čtvrti upoutal uplynulou sobotu v noci pozornost zlínských strážníků. Muž se tu neúspěšně snažil zaparkovat na ploše, kde by podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka „za jiných okolností mohl přistát vrtulník“. Když se však měl řidič podrobit dechové zkoušce, rozhodl se dát na útěk.

Strážníci zjistili, že se jedná o místního šestatřicetiletého muže, který jevil známky ovlivnění alkoholem či jinou návykovou látkou. „To korespondovalo také s jeho chováním během orientačního vyšetření, během něhož ucpával jazykem náustek elektronického analyzátoru alkoholu v dechu,“ popsal Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Protože se s dotyčným nedalo rozumně domluvit a pochyb o jeho stavu bylo stále méně, vyzvali jej strážníci, aby na místě setrval do příjezdu policie. „Tomu se však muž zdráhal vyhovět a v jeden okamžik se dokonce pokusil o útěk. Nepřekvapí, že jej strážník po pár metrech dostihl a jeho aktivní odpor byl nucen překonat za použití donucovacích prostředků. Na příjezd policistů, kteří si věc převzali k dalšímu šetření, tak dotyčný vyčkal v poutech,“ dodal Pavel Janík.