Seniorka si po pádu na beton poranila oko, sanitka ji převezla do nemocnice

Ilustrační foto

BRNO – Kolemjdoucí ve Slezákově ulici byli svědci nebezpečně vypadajícího pádu šestasedmdesátileté ženy. Zavolali jí proto pomoc v podobě strážníků městské policie. Ti po poskytnutí prvotního ošetření kontaktovali zdravotníky, kteří si ženu převzali do péče.

V pátek v poledne na sever Brna přijela na oznámení hlídka brněnské policie. Kolemjdoucí jí vypověděli, že seniorka náhle ztratila rovnováhu a upadla obličejem přímo na chodník. Pomohli ji proto vstát a počkali na příjezd strážníků. „Ženino pravé oko bylo silně nateklé a měla pohmožděnou ruku s odřeninou,“ upřesnila tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka neváhala, seniorce poskytla první pomoc a přivolala záchrannou službu. Než stačila sanitka přijet, komunikovala s ženou a hlídala její základní životní funkce. Zdravotníci poté zraněnou ženu ošetřili a odvezli do nemocnice.