Ve strakonickém babyboxu našli tříměsíčního chlapce

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICE – Ve čtvrtek ve čtvrt na sedm večer se rozezvučela signalizace ve strakonickém babyboxu. Nalezen v něm byl zhruba tříměsíční chlapeček. Jedná se o 217. miminko, které díky babyboxu dostalo šanci na nový život.

Chlapce pojmenovali Tomáš, podle ředitele nemocnice a senátora Tomáše Fialy. Ten byl první, kdo zprávu o děťátku zavolal Ludvíku Hessovi, zakladateli Babyboxů. „Říká: ´Sedím v Senátu, ale v Babyboxu je děťátko! Malý Tomáš je oblečený do bílé teplé kombinézy a na hlavě má modrého kulicha. V puse dudlík. Je zcela zdravý, ale zdaleka ne novorozený, je mu několik měsíců´,“ uvedl Ludvík Hess.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po prohlédnutí primářem Martinem Gregorou byl chlapec umístěn na dětské oddělení Nemocnice Strakonice. Hoch, je zdravý a váží 5,4 kilogramu.

Jedná se o třetí dítě, které bylo do strakonického babyboxu odloženo. Podle zakladatele babyboxů v České republice Ludvíka Hesse je chlapec 217. dítětem, které díky babyboxu dostane šanci na nový život.