VIDEO: Hledá se noční lupič! Má silné dioptrické brýle a silnou postavu

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Neznámý muž se vloupává do rodinných domů. Pomocí páčidla se dostane do domu a pak odcizí vše, co má hodnotu. Muži je přes padesát let, má silnější postavu a silné dioptrické brýle. Pokud muže poznáváte, kontaktujte linku 158.

Několik vloupání do rodinných domů evidují od začátku roku v Újezdu nad Lesy a Klánovicích kriminalisté třetího policejního obvodu,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Ve všech případech lupič vnikl do objektu pomocí páčidla, kdy překonal plastové okno. Pak z domu odcizí vše, co má nějakou hodnotu a dá se dobře zpeněžit.

Kriminalisté během vyšetřování zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý zachycen. Jedná se o muže ve věku 50 až 55 let, silnější postavy. Muž má nasazeny silné dioptrické brýle. Chová se nenápadně, ale ve většině případů majitele nemovitostí vzbudil, ještě před samotnou krádeží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud muže na záběrech kamer poznáváte, kontaktujte prosím linku 158. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest až osm let za mřížemi. Kamerové záznamy naleznete na tomto odkazu.