Zlínská PSG aréna se promění ve velkokapacitní očkovací místo

Foto: Zlínský kraj

ZLÍN – Kraj plánuje zřízení velkokapacitního očkovacího centra, které by mělo začít fungovat ve zlínské PSG aréně. Od dubna by tu zdravotníci mohli očkovat až 2 400 lidí denně. Ve středu o tom jednal hejtman Radim Holiš se zlínským primátorem Jiřím Korcem.

Pokud se centrum zprovozní a zdravotníci budou mít dostatečné zásoby vakcín, běžně by ji tu mělo dostat 1 200 osob za den. Kapacity lze však mimořádně navýšit až na dvojnásobek. Centrum bude sloužit široké veřejnosti podle aktuálního očkovacího harmonogramu. „Naším cílem je dostat očkovací látku k lidem, takže musíme zajistit vhodné prostory pro očkování a být připraveni na dodání avizovaného většího množství vakcín během dubna a května,“ uvedl Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Prostory arény bude před zahájením provozu ještě třeba upravit a přizpůsobit požadavkům hygieny a zdravotníků. Zřídit se tu musí čekárny, stanoviště s lékaři, kteří budou kontrolovat zdravotní stav očkovaných, a místa pro samotné očkování.

„Očkování se v současné době jeví jako jediná možnost pro návrat do normálního způsobu života,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec. „Avšak kromě podmínek zřízení očkovacího centra a jeho logistiky, jsme řešili i případnou nutnost zabezpečení sportování v náhradních prostorách, pokud to preventivní opatření umožní.“

Foto: Zlínský kraj