Zřícený strop garáže v Hlubočanech zavalil a zranil dva muže

foto: HZS JMK

VYŠKOV – V pátek kolem půl deváté ráno vyjížděli hasiči ke zřícené garáži v Hlubočanech na Vyškovsku, kde byli zavalení dva muži.

Při příjezdu první jednotky již na místě zasahovala posádka záchranné služby. Hasiči zjistili, že po pádu stropní konstrukce se zranili dva mladí muži. Jeden již bylo mimo sutiny, druhý však ležel na kraji objektu částečně zasypaný sutinami. Záchranáři pacienta ošetřili a zajistili, aby mohli hasiči muže ručně odhrabat a vyprostit ven. Následně jej transportovali k sanitce. „Naše operační středisko vyslalo lékařskou a záchranářskou posádku. Jeden muž utrpěl těžké zranění, zdravotníci mu dali kyslíkovou terapii, léky na tišení bolesti a zafixovali jej. K další péči ho pak převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Druhý pacient se zranil středně těžce, také jemu byla poskytnuta adekvátní přednemocniční péče a sanitka ho následně transportovala do vyškovské nemocnice,“ popsala ošetření mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Poškozený objekt na soukromém pozemku neznamenal pro okolí další nebezpečí. Hasiči jej proto nemuseli stabilizovat a předali místo k šetření policii,“ dodal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Velký dík za pomoc patří nejen hasičům, ale také pohotovým sousedům. Kromě místní jednotky dobrovolných hasičů pomohli na místě také sousedé. Senior obývající sousední dům přispěchal zraněným mužům na pomoc a ještě před příjezdem hasičů pomohl jednomu zraněnému dostat se ven a druhého částečně odhrabal. Sousedka z dalšího domu mezitím volala na tísňovou linku.