Sedm hasičských jednotek likvidovalo rozsáhlý požár půdy a střechy. Škoda, kterou oheň způsobil jde do statisíců korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Plameny, které šlehaly ze střechy stavení v obci Jasenná byly viditelné na několik kilometrů. Při zásahu, který byl velice náročný se lehce zranil jeden hasič. Proč vlastně začalo hořet teď musí zjistit vyšetřovatelé.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k požáru došlo krátce po osmé hodině večer tento pátek. Jednotky měly před sebou velmi těžký zásah, protože plameny začaly ohrožovat i stodolu, která byla v blízkosti stavení a v ní se nacházela hospodářská zvířata. Za zhruba hodinu hasebních prací se podařilo požár lokalizovat a ze stodoly vysvobodit čtyři kusy dobytka, kterému se naštěstí nic nestalo.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jednotky prováděly následně dohašovací práce, zároveň vynášely menší množství sena, které bylo v objektu uskladněno. Požár se podařilo zlikvidovat po 23. hodině, požářiště zůstalo do rána pod dohledem místní dobrovolné jednotky,“ říká mluvčí. Při zásahu byl na noze lehce zraněn jeden člen dobrovolné jednotky, naštěstí nebylo zapotřebí jeho ošetření.

Na místě likvidovali požár profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a také dobrovolné jednotky z Jasenné, Černilova, Českého Meziříčí, Velká Jesenice a Opočna. Členové dobrovolné jednotky z Jaroměře drželi zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.