Během minulého týdne se řidiči dopustili skoro pět seti přestupků, opět šlo zejména o nedodržování rychlosti

ilustrační fotografie

KRÁLOVÉHRADECKO – Někteří šoféři prostě nechtějí respektovat dopravní předpisy, někdy je však potká smůla, protože je zastaví policejní hlídka a mají co vysvětlovat. Rekordman překročení rychlosti v obci za minulý týden, je mladý muž, který v ní frčel 110 kilometrů za hodinu.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová, během uplynulého týdne se na silnicích v Královéhradeckém kraji dopustilo 467 řidičů přestupku, z nichž 323 překročilo maximální povolenou rychlost. Nejvíce spěchal jednadvacetiletý muž, kterému policejní radar uplynulou středu, krátce po sedmé hodině večer, naměřil 110 kilometrů za hodinu a to v obci Blešno. Pomyslnou druhou příčku obsadil čtyřiadvacetiletý řidič, který jel minulý čtvrtek, krátce před osmou hodinou ranní v Třebechovicích pod Orebem, 100 kilometrů za hodinu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Oba přestupky jsme oznámili správnímu orgánu k dořešení, který jim může uložit pokutu 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců,“ říká mluvčí.