Dvouleté dítě a silně opilí rodiče na náměstí v Praze 3. Jak to dopadlo?

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

PRAHA – Dva dospělí pod vlivem alkoholu, bez zakrytých dýchacích cest, a malé dítě v kočárku. Takovou trojici potkali strážníci na Škroupově náměstí v Praze 3. Orientační dechové zkoušky byly pozitivní a na místo byla povolána pracovnice ze sociálky. Ta rázně zakročila.

Na Škroupově náměstí v Praze 3 kontrolovali strážníci dvojici, která popíjela alkohol a měla u sebe dvouleté dítě,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Na lavičce v parku si hověla dvojice dospělých a dítě bylo v kočárku před nimi. Kolem lavičky se povalovalo několik lahví od alkoholu. Dvojice neměla zakryté dýchací cesty, jak přikazuje vládní nařízení a oba jevili známky opilosti.

Po výzvě strážníků, aby dvojice podala vysvětlení, promluvil jako první osmatřicetiletý muž. Uvedl, že si respirátor jen zapomněl nasadit. K popíjení alkoholu na veřejnosti měl poznámku, že si se ženou potřebovali vyčistit hlavu od starostí. Na respirátor prý zapomněla i osmadvacetiletá žena, která však sáhla do příruční tašky u kočárku a porušení vládního nařízení neprodleně napravila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V chování ženy se střídaly projevy lítosti a agrese. Měla potíže s rovnováhou a několikrát upadla na zem,“ doplnila mluvčí. Dechové zkoušky byly pozitivní, u ženy přístroj ukázal hodnotu 2,55 promile alkoholu, muž na tom byl lépe, tomu strážníci naměřili 1,74 promile. Strážníci telefonicky konzultovali situaci s pracovnicí Odboru sociálně právní ochrany dítěte. Ta se následně dostavila na místo kontroly a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku. „Přestupkové chování chování dvojice bylo oznámeno správním orgánům,“ uzavřela smutný případ mluvčí.