Muž obdivoval terénní auto, kolemjdoucí si myslel, že ho chce ukrást

Ilustrační foto

BRNO – Dlouhý a zasněný pohled na terénní auto přišel podezřelý kolemjdoucímu na západě Brna natolik, že raději zavolal strážníky, aby prošetřili, jestli ho náhodou dotyčný nechce ukrást. Vysvětlení bylo prosté, muži se auto pouze líbilo a obdivoval jeho krásu, ničeho nezákonného se dopustit nechtěl.

Na místo dorazila hlídka městské policie po zavolání svědka na linku 156. Už zpovzdálí si všimla devětatřicetiletého muže, který postával u automobilu značky Lada Niva a dlouze si jej prohlížel. Kolemjdoucí se obával o to, že by ho chtěl ukrást nebo poškodit, vysvětlení ale bylo jednodušší. Jelikož ho pozoroval z uctivé vzdálenosti a nic nenasvědčovalo tomu, že by ho chtěl otevřít nebo pátrat za sklem po odložených cennostech, strážníci nabyli dojmu, že ho prostě jen obdivuje. „Oslovili jsme dotyčného, který potvrdil naši domněnku. Vyšel si na procházku a spatřil tento vůz, líbil se mu natolik, že se u  něj zastavil a jen si ho pohledem prozkoumal,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Hlídka ještě raději zkontrolovala okolí, jestli náhodou nejsou nějaké vozy poničeny a když vše bylo v pořádku, rozloučila se s mužem, který odešel domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.