Namrzlé silnice překvapily řidiče. Bouralo jedno auto za druhým

V Martinicích se zranili při nehodě dva lidé. Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ranní dopravu dnes zkomplikovalo hned několik dopravních nehod. Příčinou byla námraza, která pokryla silnice v některých částech kraje. Havárie si bohužel vyžádaly zraněné.

Dvě jednotky hasičů spěchaly před šestou ráno k dopravní nehodě mezi Uherským Brodem a Polichnem. Řidička tu sjela mimo silnici a skončila na louce. „Při nehodě se řidička zranila a skončila v péči záchranářů,“ dodala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jen o chvíli později se stala druhá havárie, tentokrát v Žeranovicích na Kroměřížsku. Na namrzlé silnici se střetla dvě osobní auta. „Hasiči u aut provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií a v místě nehody usměrňovali dopravu. Nehoda si vyžádala jedno zranění řidičky, které poskytli první předlékařskou péči zasahující hasiči. Dva muži z druhého auta vyvázli bez zranění,“ popsala Lucie Javoříková.

Při cestě z dopravní nehody v Žeranovicích narazili holešovští hasiči v Martinicích na Kroměřížsku na další havárii. I tady se na kluzké vozovce srazila dvě auta. „Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Taktéž u vozidel došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Jednu z nich převezli přivolaní záchranáři do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ sdělila Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje