Olomoučáci můžou na Poděbrady či na Bradlo. Od pondělí platí mírné rozvolnění pohybu

Olomoucké Poděbrady

OLOMOUCKO – Úplná třítýdenní uzávěra měla skončit včera. Nicméně vláda se rozhodla, že s mírnými kosmetickými úpravami bude trvat i nadále. Lidé můžou na vycházky nebo za sportem vyrazit mimo obec, stále však na území svého okresu.

Kam tedy můžou Olomoučáci vyrazit? Tímto se otevírá oblíbená lokalita Poděbrady, vyrazit můžete třeba i na Bradlo, k bazilice na Svatém Kopečku přes Samotišky, do okolí Bouzova nebo se projet na kole do Litovelského Pomoraví. Prozkoumat můžete přírodní památku Třesín na Litovelsku nebo navštívit pramen Odry ve Vojenském újezdu Libavá. Už nebudou zapovězeny vycházky mimo obec, ale stále musíte zůstat na území svého okresu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na výlet na Kosíř můžete ale zapomenout, Kosíř leží na katastrálním území Slatinek, a to je obec, která spadá do okresu Prostějov. Oblíbený Sovinec, Rešovské vodopády nebo Tovačovská jezera také leží v jiném okrese. Vláda zatím další uvolnění restrikcí neplánuje, měly by zůstat v platnosti i přes Velikonoce.