Pozor! Dopravní podniky chystají odklon některých linek

Ilustrační fotografie, zdroj: PMDP

PLZEŇ – Z důvodů uzavírky západní části křižovatky ulic Gerská a Studentská, dojde v termínu od 25. března 0:00 do 28. března 24:00 ke změnám provozu linek 30, 33, 40, N3, N6.

Informace potvrdil mluvčí dopravních podniků René Vávro, který uvedl, že všechny uvedené linky budou odkloněny obousměrně Gerskou ulicí (úsek mezi Severkou a Plzeňskou) a Kralovickou ulicí po Žlutickou ulici, kde se u obchodního centra Remus napojí na stálé trasy.

Z tohoto důvodu dojde ke změně zastávek.

Zastávka „Žlutická“ ve směru do centra, bude přesunuta o cca 120 metrů zpět, před křižovatku se Žlutickou ulicí. Zastávka v opačném směru beze změn.

V přestupním uzlu „Severka“ bude zastávka pro směr na Sídliště Košutka linek 30, 33, 40 přeložena do zastávky linek N3, N6 a linek veřejné dopravy do Gerské ulice směrem ke konečné linky 4. Zastávka linek 33, 40, N3, N6 ve směru do centra bude přeložena k panelovému nástupišti ve východním jízdním pásu Gerské ulice, kam bude sveden silniční provoz ve směru do centra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rozsah provozu uvedených linek se nemění. S ohledem na prodloužení tras linek po objížďce může dojít ke zpoždění spojů linek 30, 33, 40 v navazujících úsecích.